A füge növényvédelme – a füge kártevői és kórokozói
Amikor elkezdtem a Fügés ember weboldalt, még magam sem tudtam, hogy a fügének mennyi sok kártevője létezik. Akkor sem hittem, hoyg egy érinthetetlen növény lenne, hiszen a természetben minden és mindenki eszik valamit vagy valakit, és mindenkit is eszik valami vagy valaki (és most kéretik nem megbotránkozni a valaki és mindenki szavakon növények és állatok vonatkozásában, mert fura lett volna enélkül a mondat), de azt valóban nem gondoltam, hogy ennyire sok kártevője van/lesz a fügének Magyarországon is, és ennyire komolyan kell majd foglalkozni ennek az egyébként fantasztikus gyümölcstermőnek a növényvédelmével.
Ezt az összesítő lapot azért hoztam létre, hogy egy oldalon megjelentessem az összes olyan cikkemet, amelyek a füge növényvédelmével foglalkoznak. Ezek között lesznek kártevőkről és kórokozókról szóló cikkek és biokertészkedési praktikákat tartalmazó cikkek egyaránt. Érdemes lehet szemezgetni a cikkek között, mert sok értékes információt tartalmaznak.
Persze ahogy változik hazánk éghajlata, úgy jelennek meg sorra az újabb és újabb fügére (is) leselkedő kártevők és kórokozók, így érdemes naprakész lenni a témában. Én igyekszem mindig a lehető legfrissebb információkat megosztani a honlapomon veletek a füge növényvédelme témában, ezért érdemes visszanézni rendszeresen, vagy feliratkozni a hírlevélre, de csatlakozhattok saját Facebook csoportomhoz is (ahol egyébként nem csak a füge a téma, így sok egyéb más növénnyel kapcsolatban is cserélhettek információkat, tapasztalatokat), vagy iratkozzatok fel YouTube csatornámra, hogy biztosan ne maradjatok le semmi fontosról.
Dinamikus tartalom betöltése folyamatban!
Persze ahogy változik hazánk éghajlata, úgy jelennek meg sorra az újabb és újabb fügére leselkedő kártevők és kórokozók, így érdemes naprakész lenni a témában. Ha pedig érdekelnek azok a cikkek is, amelyek közvetetten kapcsolódnak csak a füge növényvédelméhez, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalakat: biokertészkedés, környezetvédelem és biodiverzitás. Ha pedig értékesnek tartod a munkásságomat, akkor támogatásoddal hozzájárulhatsz az értékteremtő munkámhoz. 😊
LEGYÉL TE IS FÜGÉS EMBER TÁMOGATÓ!
A minőségi fügés szakmai tartalmak létrehozása rengeteg időt és energát emészt fel. Sok-sok utánaolvasást és kutatómunkát kell végeznem ahhoz, hogy a felmerülő fügés kérdéseiteketre, problémáitokra megtalálhassátok a szakmailag is helytálló válaszokat és megoldásokat. Ezt a munkát örömmel és odaadással végzem, mert szeretem a fügét, és nagy örömet okoz számomra, ha segíteni tudok nektek. 😊 Ebben a fáradtságos munkában azonban jól jön a támogatás, ezért arra kérlek titeket, hogy amennyiben módotokban áll, támogassatok, hogy minél több fantasztikus cikket irhassak nektek a fügéről. Mert ezek a cikkek első sorban nektek, fügét kedvelő kerttulajdonosknak szólnak. Emellett a honlap fenntartása is pénzbe kerül, valamint a Farmosi füge-fajtagyűjtemény – amely egyben egy fügés génbank is – gondozása, fenntartása, és az ott végzett kutatómunka is jelentős erőforrásokat emészt fel. Minden támogatás számít, és az összegből függetlenül hatalmas segítség. Mindenkinek előre is köszönöm! Ha úgy döntöttél támogatnál, kattints a támogatás gombra! Ha esetleg csak egy csésze gőzölgő fügekávéra hívnál meg, azt is örömmel elfogadom. 😉
Megjegyzések
Szólj hozzá!